Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Rejestratory jazdy - kamerki samochodowe

( ilość produktów: 1 )

Z roku na rok coraz bardziej wśród kierowców popularne są rejestratory jazdy. To nic innego, jak niewielka kamera, która podczas jazdy stale filmuje nasz przebieg trasy. Zajmuje mało miejsca i bardzo łatwo się ją montuje w aucie. W jakich sytuacjach jednak zakup rejestratora jazdy może okazać się nieoceniony?

Kiedy może przydać się kamera w samochodzie?

Wypadek drogowy może przydarzyć się każdemu z nas, jednakże prawdziwy problem pojawia się wtedy, kiedy nie było świadków zdarzenia, a ślady nie wskazują jednoznacznie na winnego. Wtedy, wideorejestrator jest w stanie odtworzyć przebieg sytuacji i pomóc w ustaleniu szczegółów zajścia, gdyż to właśnie tam zastanie nagrany cały wypadek drogowy. Rejestratory jazdy przydają się również w sytuacjach, kiedy jesteś świadkiem niebezpiecznej sytuacji na drodze lub wypadku, w którym nie bierzesz bezpośrednio udziału, lecz poszkodowane zostały osoby trzecie. Oczywiście kamery samochodowe nie służą wyłącznie do nagrywania przykrych czy niebezpiecznych sytuacji na drodze. Rejestratory jazdy to również wspaniałe rozwiązanie do tego, aby dokumentować swoje podróże, szczególnie, jeśli często jeździsz autem. To o czym należy pamiętać dodatkowo przy zakupie to wybór odpowiedniej karty pamięci do kamery samochodowej. Warto zwrócić uwagę na klasę prędkości karty - powinna być na tyle szybka aby z łatwością nagrywać filmy Full DH oraz robić zdjęcia w wysokiej rozdzielczości (zalecamy używać kart pamięci klasy 10 gdzie minimalna prędkość wynosi 10MB/s). 

Czym się kierować przy wyborze rejestratora jazdy?

Bardzo istotna jest wysoka jakość nagrywanego obrazu. Wiele oferowanych przez nas modeli rejestratorów jazdy bazuje na rozdzielczości Full HD (1080p) zapewniając wysokiej jakości nagrania, oparte na nowoczesnej technologii kompresji obrazu H.264. Innymi ważnymi czynnikami są obiektywy oraz rozdzielczość ekranu. Rejestratory jazdy z wyższej półki oferują szerokokątne obiektywy, które nagrywają obraz w zasięgu 170°. Taki widok panoramiczny pozwoli na zwiększenie pola widzenia kamery samochodowej oraz uchwycenia większego obszaru podczas ważnego zdarzenia na drodze. Ilość szczegółów na wideo jest kluczowa, ponieważ w momencie ustalania przyczyny wypadku, znaczenie potrafią mieć najdrobniejsze elementy i niewielkie odległości. Wyższa rozdzielczość ekranu wiąże się z bardziej precyzyjną matrycą, która rejestruje większą ilość pikseli obrazu, co z kolei przekłada się na jakość i czystość nagrania. Dokonując wyboru warto porównać parametry kilku modelu rejestratorów jazdy, które znajdują się w naszej ofercie. Pozwoli to na wybranie odpowiedniej jakości produktu do ceny oraz modelu który spełni Państwa oczekiwania.  

pixel